Valdemara
S. Loren mintys apie grožį ir atskleistos grožio paslaptys

(pagal užsienio spaudą)

 Sophia Loren (gimė vardu Sofia Villani Scicolone) – Italijos aktorė, kino legenda ir labai graži moteris. Gimė 1934 metais rugsėjo 20 dieną (po Mergelės ženklu).

“Kiekvienas iš jūsų turite galimybę naudotis nesibaigiančios jaunystės fontanais: tai jūsų mintys, jūsų talentai, kūrybingumas, kurį galite laisvai ir išmoningai naudoti savo ir savo artimų, mylimų žmonių kasdieniniame gyvenime. Kai įsigilinsite, suvoksite ir imsite naudoti šias, jumyse glūdinčias ištakas ir versmes, jūs iš tikrųjų turėsite galimybę įveikti amžių.”
Tai žavingosios Sophijos Loren ištarti žodžiai. Šią moterį jau ne vieną dešimtmetį pasaulis vadina ir žvaigžde, ir dama, ir deive, ir mylinčia motina. Ji gimė Italijoje, neturtingoje šeimoje. Galime lengvai suskaičiuoti kiek jai metų šiandien, bet žvelgdami į jos nuotraukas, suprasime, kad amžius jai tikrai ne kliūtis. Ši žavi aktorė tikrai neslepia savo amžiaus, nes yra tvirtai įsitikinusi, kad moteriai yra tiek metų, kaip ji atrodo. Niekas nesiginčys su teiginiu, kad ji gražuolė: aistringos lūpos ir šelmiškos akys, nuostabaus tobulumo krūtinė ir gražios kojos, puikūs plaukai. Na ir žinoma, tikras neapolietiškas temperamentas. Apie savo grožį Sophia Loren nemėgsta kalbėti. Jos įsitikinimu moters grožį lemia ne tobulos išorinės kūno formos, o pirmiausia jos savitumas. “Grožis turi būti nepakartojamas,”- teigia ji. Ji priduria, kad moters grožis iš jos reikalauja drausmės ir nemažai laiko.  Sophia Loren neslepia kaip išsaugoti sveikatą, patrauklumą, seksualumą. “Sunku būti žaviai, - perspėja Sophia, - jei jūs tingi ir nevertinate savo pranašumų. Moteris, kuri nuolat galvoja apie savo trūkumus, priverčia patikėti jais ir aplinkinius. Ir atvirkščiai...”
Sophia Loren yra tvirtai įsitikinusi, jog nepasiduoti laiko tėkmei padeda ir gyvybingumas, asmenybė, dvasingumas. Tad jei norite išlikti jaunos ir gražios, nebijokite metų naštos, žvaliai pasitikite kiekvieną gimtadienį. Pragyventas laikas – mūsų sukauptas turtas. Išorinį gaivumą, kuris natūraliai blėsta metams bėgant, kompensuoja turtingas dvasinis gyvenimas, sukaupta išmintis ir patirtis. Svarbiausia – reikia mokėti džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka. Gyvenkite be depresijos ir stresų – juk tai jie ypač sendina. Nevenkite kuo įvairesnių teigiamų jausmų. viena iš pagrindinių šios žvaigždės žavesio paslapčių: moteris tik tada iš tiesų graži, jei džiaugiasi gyvenimu, jei ją traukia visa, kas nauja. Tačiau grožio esmę kiekviena moteris turi rasti pati savyje.
Kai Sophijos Loren  klausia, kaip jai pavyko išsaugoti sveikatą ir grožį, aktorė sako, kad čia - jokių paslapčių. Ir iš karto vardija receptus. Taigi, galime nors peržvelgti nepaslėptas grožio paslaptis, galime į jas pasigilinti. O gal protingiausia būtų pabandyti išbandyti?
Sophia Loren miegoti eina 9 val. vakaro, prieš miegą pataria išgerti šilto pieno su medumi. Miegoti reikia mažiausiai 7 valandas, ir oro temperatūra miegamajame neturi viršyti 18 laipsnių. Keliasi ji 6 val. ryto, kad “suspėtų pajusti, kaip bunda pasaulis”. Tai skatina medžiagų apykaitą ir padeda žmogui visą dieną būti aktyviam.
 Paskui prie atviro lango 10 minučių daro mankštą su svarmenimis. Mankštinkitės, ji pataria visoms moterims. Juk fizinis aktyvumas neatsiejamas nuo psichinio aktyvumo.
 Po to – šaltas dušas. Galima ir kontrastinį (4 kartus perjungiant čiaupus). Tai aktorės nuomone, palaiko raumenų tonusą ir padeda išlaikyti krūtų formą. 
 Sophia Loren nerūko, negeria alkoholio, nevalgo sviesto ir keptų patiekalų. 
 Reikia kasdien išgerti 2 litrus mineralinio vandens. Tada oda bus elastinga, o inkstai sveiki, iš organizmo šalinsis šlakai. Jos nuomone, kas mažai geria, pasmerktas ankstyvoms raukšlėms. 
 Ji pataria, kas antrą dieną, su niekuo nesidalijant, suvalgyti ananasą. Tai labai sveika medžiagų apykaitai, nes jame yra virškinimą gerinančio fermentų mišinio, kuris padeda išsaugoti liekną figūrą.  
 Ji kasdien suvalgo jogurto su šaukštu alaus mielių, teikiančių odai stamantrumo, o plaukams blizgesio.
Kas tris mėnesius dvi dienas skiria organizmo apvalymui nuo šlakų ir iškrovai. Ji nebadauja, bet apsiriboja šviežiais vaisiais ir vaisių sultimis be cukraus. Tai sveika ir virškinimo organams, ir imuniniai sistemai. 
 Kavą ir arbatą, ji pataria gerti labai nestiprią ir nesaldžią. 
 Ji puikiai žino, kad sulaukus 40 metų organizmui reikia daugiau kalcio. Jo atsargas savyje galima papildyti, kasdien suvalgant bent po 100 gramų sūrio ar varškės, išgeriant ¾ l pieno.
 Dar vienas vertingas S.Loren patarimas: stenkimės būti reikalingos kitiems. 
 Ir paskutinis receptas – tai gyvenimo džiaugsmas. Žmogui labai reikia teigiamų emocijų, malonumų, svajonių. Reikia stengtis daug šypsotis ir juoktis. Tas, kuriam pavyksta taip gyventi, ilgiau lieka jaunas. 
Sophia Loren neslepia, kad būtent meilė jai padėjo išsaugoti jaunystę ir grožį.
“Tam tikro amžiaus moteris turi būti graži tam, kad būtų mylima. Bet paskui ateina moters amžius, kai ji turi būti mylima tam, kad būtų graži.” (iš Francuazos Sagan romano).

© 2010 Valdemara.com visos teisės saugomos. Dizainas: ArtMandre